Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний вальцювальника стана гарячого прокату 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією підручного вальцювальника стана гярячого прокату 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу прокатки металу різних марок і профілів на станах, що обслуговуються; основи процесу термообробки куль під час обслуговування кулепрокатних станів; будову та принцип роботи клітей стана, допоміжного устаткування; види арматури, типи валків, що використовуються для прокатки на стані різних профілів металу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у процесі прокатки металу на тонколистових дуонереверсивних станах електротехнічної та інших якісних марок сталі, покрівлі закритим пакетом з використанням припилу або тирси. Кантує розкати та стежить за проходженням їх по рольгангах. Приймає за допомогою гаків та інших пристроїв розкати, що виходять з валків. Подає колеса та бандажі з кліті в кліть. Подає сутунки, пакети від печей до стана. Укладає пакети в стопи. Перевіряє прокатний інструмент та арматуру за шаблонами, бере участь у його заміні та встановленні. Бере участь у розбиранні та збиранні клітей, перевалках та налагодженні валків, установці та кріпленні проводок, заміні інструментів деформації. Змащує шийки прокатних валків.