Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний вальцювальника стана гарячого прокату 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією підручного вальцювальника стана гарячого прокату 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи обтискних клітей стана, підвісних кліщів і гаків, поворотного крана для подавання металу до стана; будову водопровода для охолодження валків; послідовність операцій прокатки та кування металу; марки сталі та сортамент прокату; види, склад та властивості мастильних матеріалів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Захвачує ручними кліщами нагріті зливки та заготовки та подає їх за допомогою підвісного візка до робочої кліті прокатного стана, знімає їх з візка на робочий рольганг, пускає та зупиняє рольганг. Приймає листи на ломик з переднього боку стана та розрівнює їх. Кантує розводки для бандажів під час кування та скидання їх з ковадла після кування. Змітає окалину та шлак з поверхні розкатів на листопрокатних станах. Очищає заготовки від окалини в процесі прокатки, розбирає та встановлює робочий стіл. Прибирає окалину з-під валків і недокатів. Готує та підносить прокатний інструмент та мастильні матеріали. Стежить за справністю візка, крана, кліщів і гака. Оглядає та змащує механізми візка та крана. Бере участь у заміні муфт, шпинделів, підшипників і поточних ремонтах стана. Виконує підкранові роботи під час перевалок, валків і ремонтів стана.