Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Підручний вальцювальника стана холодного прокату 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією підручного вальцювальника стана холодного прокату 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу холодної прокатки металу та сплавів, сортамент та марки сталі та сплавів, які прокатуються на станах, що обслуговуються; принцип роботи стана, що обслуговується; склад і властивості технологічного мастила та емульсії для охолодження валків; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у веденні процесу холодної прокатки листа на листопрокатних станах з довжиною бочки до 2000 мм, листів і стрічок в рулонах з легованих марок сталі товщиною понад 0,35 мм або листів і стрічок у рулонах шириною до 600 мм на одноклітьових реверсивних станах; прокатки на безперервних станах жерсті та стрічок в рулонах зі швидкістю прокатки до 10 м/с. Бере участь у веденні процесу дресирування та полірування жерсті в листах і картках. Подає рулони до стана, готує їх для прокатки та задає штаби у валки. Центрує рулони на приймальному стелажі розмотувача, подає рулони на поворотні та перекидні столи. Подає листи на конвеєр стана, кантує їх та керує реостатом конвеєра. Скочує рулони з перекидального стола на розмотувач або знімає їх з барабана та відтягує від намотувача. Перевіряє стан поверхні бокової кромки, наявність та стан емульсії для охолодження валків. Зачищає валки під час прокатки. Очищає емульсійні сопла колектора від бруду та масла. Заготовляє мастила та регулює змащування прокатуваної стрічки. Прибирає рулони та укладає їх на стелажі або передає їх у термічні або інші відділення. Прибирає та складує обрубки штаби та уривки рулонів. Навішує на рулони маркувальні бирки та веде облік кількості прокатуваних рулонів. Готує для перевалки робочі валки та підносить до стана інструменти та деталі. Бере участь у налагодженні проводок, установці напрямних лінійок.