Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування станом гарячої прокатки 7-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора поста керування станом гарячої прокатки 6 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: режими обтиску металу під час прокатки різних марок сталі; основи теорії прокатки та деформації металу під час прокатки; основи калібрування валків, види і причини браку під час прокатки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде режим обтиску металу та керує натискним пристроєм, робочими рольгангами та двигунами головного приводу на блюмінгах, слябінгах, обтискних станах типу блюмінга, груболистових станах і універсальних станах дуо. Керує маніпуляторами та кантувачем, приймальними та розкатними рольгангами на блюмінгах з часовою продуктивністю понад 500 т проката за всадом. Керує в процесі прокатки роботою головних двигунів на безперервних і напівбезперервних сортопрокатних, штрипсових і дротових станах і роботою чистової групи клітей на безперервних листових станах. Веде режим прокатки металу на станах періодичної поперечно-гвинтової прокатки. Подає сигнали на нагрівальні печі про видачу зливків або слябів. Стежить за подаванням та температурою металу, що видається на стан, охолодженням валків і виробкою калібрів. Встановлює та регулює швидкість прокатки та натяжіння штаби поміж клітьми. Керує роботою на блюмінгах і слябінгах з перевалки валків, налагодження стана та бере участь у проведенні цих робіт на решті станів. Бере участь у прийманні стана після ремонту.