Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування станом холодного прокату 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технології холодної прокатки стрічки різних розмірів з прецизійних сплавів; будову та принцип роботи стана та допоміжного устаткування; сортамент і марки сплавів, які прокатуються на станах, що обслуговуються; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує роботою намотувачів, розмотувачів та інших механізмів стана під час прокатки стрічок в рулонах з прецизійних сплавів з сортаментом прокату до 5 марок незалежно від розмірів стрічки та понад 5 марок з шириною стрічки до 6 мм та товщиною до 10 мм. Регулює розмір обтиску стрічки за товщиною та натяжіння її на намотувальних барабанах. Стежить за роботою натискних гвинтів, режимом і темпом прокатки, станом устаткування пульта керування. Бере участь у перевалках валків, налагодженні стана та ремонтах устаткування, що обслуговується. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.