Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пресувальник стальних профілів на установці гідроекструзії 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу гідроекструзії; принцип роботи установки, що обслуговується; будову та правила технічної експлуатації контрольно-вимірювального інструмента; вимоги державних стандартів до підкату і продукції, що випускається; допустимі розміри та коефіцієнти витяжіння пресованих профілів; способи замірів пресованих профілів; правила користування контрольно-вимірювальним інструментом; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у процесі гідростатичного пресування (гідроекструзії) складних фасонних стальних профілів на установках з тиском до 1500 МПа. Визначає якість приготованого до пресування металу, що пройшов спеціальну підготовку: термічну обробку, калібровку, травлення, фосфатування, нейтралізацію, промивання тощо. Визначає придатність до роботи матриць і оснастки. Вимірює профіль стандартним контрольно-вимірювальним інструментом: мікрометром, шаблоном тощо. Укладає заготовки на стелаж задавального пристрою. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь у його ремонті.