Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Полірувальник листів та стрічок 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологію процесу полірування листів і стрічок різних розмірів; будову та принцип роботи полірувального стана, шліфувальних і полірувальних машин і верстатів; склад і властивості полірувальних паст і абразивів, що використовуються; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Полірує стрічку з високолегованих марок сталі та прецизійних сплавів різних розмірів на полірувальному стані. Налагоджує апарати грубого полірування, зварює кінці стрічок, замінює фетрові прокладки. Регулює швидкість подавання листів у машини та швидкість шліфування та полірування металу. Бере участь у керуванні механізмами шліфувальних і полірувальних машин і верстатів під час полірування листів нержавіючої сталі, мідних, латунних, цинкових листів і стрічок, задаванні листів у шліфувальні та полірувальні машини, видаванні їх з машини, промиванні листів бензином під час переходу з одного абразива на інший. Готує полірувальну масу. Змащує та чистить полірувальний стан, шліфувальні та полірувальні машини та верстати. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується, бере участь у його ремонті.