Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування станом холодного прокату 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора поста керування станом холодного прокату 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси холодної прокатки та дресирування листів та стрічки в рулонах і режими обтисків по пропусках; швидкості прокатки; будову та принцип роботи устаткування та механізмів головного поста керування безперервних і реверсивних станів прокатки листів і жерсті в рулонах; електричні схеми керування механізмами головного поста.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує розмотувачами на багатоклітьових безперервних і реверсивних станах холодної прокатки листів і жерсті в рулонах. Керує з головного поста роботою безперервних та реверсивних станів холодної прокатки листів і жерсті в рулонах шириною до 600 мм і швидкістю прокатки до 4 м/с. Заправляє кінці штаб у зів барабану намотувача. Керує колискою знімача, відкидними підшипниками та гальмами намотувачів. Змотує штаби в рулони та знімає рулони з намотувачів. Стежить за обтиском по клітях і пропусках, натяжінням штаби на намотувачах, товщиною прокатуваної штаби, навантаженням на двигуни головного приводу та натискних пристроїв.