Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування станом холодного прокату 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оператора поста керування станом холодного прокату 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес холодної прокатки стрічки різних розмірів з низьковуглецевої сталі та прецизійних сплавів; будову та принцип роботи стана та допоміжного устаткування; сортамент і марки сталі та сплавів, які прокатуються на станах, що обслуговуються; електрослюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує роботою намотувачів, розмотувачів та інших механізмів стана під час прокатки стрічок у рулонах з низьковуглецевої сталі, стрічок з прецизійних сплавів з сортаментом прокату понад 5 марок і шириною стрічки понад 6 мм і товщиною понад 10 мм. Регулює розмір обтиску стрічки за товщиною та натяжіння її на намотувальних барабанах. Стежить за роботою натискних гвинтів, режимом і ритмом прокатки, станом устаткування пульта керування. Бере участь у перевалках валків, налагодженні стана та ремонтах устаткування, що обслуговується.