Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування станом холодного прокату 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора поста керування станом холодного прокату 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес холодної прокатки листа та жерсті в рулонах; будову та принцип роботи устаткування розмотувача та намотувачів; електричну схему керування механізмами; сортамент і марки металу, що прокатується на станах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує розмотувачами на безперервних двоклітьових станах холодної прокатки жерсті в рулонах і на одноклітьових реверсивних і багатовалкових станах холодної прокатки листів і стрічок у рулонах. Керує роботою намотувачів, розмотувачів та їх допоміжного устаткування: завантажувального пристрою, магнітного відгинача рулонів, правильно-тягнучої машини та іншими механізмами на безперервних і реверсивних прокатних станах. Подає рулони на поворотний стіл, перекидач та розмотувач і задає штаби у валки першої кліті. Задає штабу у зів барабана намотувача та знімає прокатувані рулони з намотувачів. Встановлює та регулює величину натяжіння штаби на намотувачах. Стежить за розмотуванням рулонів, швидкістю прокатки та правильним намотуванням штаби на намотувач. Стежить за станом розмотувача, намотувача та положенням знімача. Бере участь у зачищенні наварів та обрізанні штаб з дефектами.