Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту повітряних ліній електропередачі 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з ремонту повітряних ліній електропередачі 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: типи і конструкції дерев'яних, металевих і залізобетонних опор повітряних ліній електропередачі; прийоми перевірки деревини опор на загнивання; технічні характеристики проводів і тросів; характеристики механізмів і пристроїв, що застосовуються під час ремонтів ліній електропередачі; конструкцію натяжних затискачів, зчіпної арматури та інших деталей кріплення проводів, тросів та ізоляторів до опор і вимоги до них; схему мережі, основні параметри й траси ліній електропередачі дільниці, що обслуговується; допустиму густину струму в електричних проводах та ізоляційні відстані до струмоведучих частин; способи зрощування та кріплення проводів і тросів; вимоги до захисних пристроїв для робіт під напругою; прийоми верхових робіт під час ремонту та профілактики ліній електропередачі без напруги і під напругою; будову такелажного оснащення і поводження з ним; сигналізацію під час проведення такелажних робіт; правила охорони електричних мереж; основи електротехніки; навички практичного надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків, у тому числі способи штучного дихання і зовнішнього масажу серця.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує верхові ремонтні роботи на вимкнених лініях електропередачі напругою 35 кВ і вище, верховий огляд лінії електропередачі до 110 кВ під напругою, ремонт дерев'яних опор з виправленням і заміною деталей, перевірку на загнивання елементів опор під напругою. Здійснює пофарбування металевих опор на висоті, ремонт фундаментів, механічне очищення проводів і тросів від ожеледі. Зрощує проводи і троси. Складає ізолятори в гірлянди. Установлює і замінює трубчасті розрядники на лініях електропередачі до 110 кВ. Виконує такелажні роботи з переміщення вантажів за допомогою простих засобів механізації.

Приклади робіт
Барабани з проводом або тросом - навантажування і розвантажування. Гасителі вібрації на проводах і тросах - установлення на вимкненій лінії. Затискачі на проводах - опресування. Ізолятори - відбраковування, складання гірлянд. Лінії електропередачі напругою 35 кВ і вище - заміна бандажів; захист основ опор від гниття; заміна в'язок проводів на штирових ізоляторах; підрізання бокових дерев, рубання дерев поблизу лінії електропередачі; участь у механічному чищенні проводів і тросів від ожеледі, нумеруванні опор, верховому огляді ПЛ під напругою, розкочуванні і підніманні проводу на опору, чищенні ізоляторів, у заміні натяжної, підтримуючої гірлянди ізоляторів і затискачів, перевірці іржавіння металоконструкцій опор, пофарбуванні опор. Опори дерев'яні П- і АП-подібні - заміна стояків, траверс і підтраверсних брусів, складання складних опор. Розрядники на ПЛ напругою 35 - 110 кВ - установлення і зняття. Спуски, петлі, перемички - заготовлення.