Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту парогазотурбінного устаткування 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії, розташування і призначення устаткування, що ремонтується, і його вузлів; прийоми виконання робіт з розбирання, ремонту і складання простих вузлів і деталей устаткування; призначення і правила застосування нескладного слюсарного і вимірювального інструменту; небезпечні місця в цехах; захисні і запобіжні засоби для роботи з ручним, пневматичним і електрифікованим інструментом; правила установлення інвентарних риштувань; принцип дії, розташування і призначення іонітних фільтрів, вузлів і механізмів насоса-дозатора; технологічну послідовність розбирання, ремонту й складання іонітних фільтрів і насоса-дозатора; елементарні знання з матеріалознавства; прості прийоми такелажних робіт; будову й правила користування простими такелажними засобами; правила стропування вантажів малої маси; розпізнавальне забарвлення трубопроводів залежно від середовища теплоносія; будову й схеми розташування трубопроводів всіх призначень, способи їх прокладання і кріплення в каналах, тунелях, по стінах і колонах; конструкцію і призначення запірної, запобіжної і регулювальної арматури.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює слюсарну обробку деталей за 12 - 14 квалітетами (5 - 7 класами точності), очищення, промивання і протирання демонтованих деталей. Виготовляє нескладні металеві та ізоляційні конструкції. Доставляє на робоче місце, підготовляє до роботи і прибирає слюсарний інструмент, інвентар, пристрої та матеріали. Працює спільно з електрогазозварником у приміщенні цехів, на відкритому майданчику, в закритих посудинах. Зачищає поверхні для лудіння і паяння. Перевіряє і ремонтує іонітні фільтри, механізми насоса-дозатора. Під керівництвом слюсаря вищої кваліфікації здійснює із застосуванням нескладного слюсарного й вимірювального інструменту і пристроїв розбирання, ремонт і складання простих елементів і вузлів основного та допоміжного устаткування, що ремонтується, вантажопідйомних машин і механізмів, ремонт і прокладання трубопроводів з установленням фасонних деталей і арматури, а також виконує нескладні такелажні роботи під час переміщення вузлів і деталей устаткування.

Приклади робіт
Арматура - перебивання сальників. Баки - чищення. Диски ротора турбіни - очищення від заносів та іржі. З'єднання болтові - розбирання, промивання, складання і шплінтування. Каркаси обшивки корпусу машини - розбирання, складання. Колектор дренажної системи - огляд. Конденсатори - механічне чищення, зняття і установлення кришок і лючків. Лючки, лази - розкривання. Муфти - розбирання і складання огорожі. Насос-дозатор - розбирання, очищення, промивання деталей, ремонт, складання редуктора. Прокладки простої конфігурації з азбесту, гуми, картону, пароніту - розмічання і вирубування за розміткою. Підшипники - заміна мастила. Сітки фільтра водоприймача - чищення. Трубки, конденсатора, маслоохолоджувача, повітроохолоджувача - чищення, допоміжні роботи під час вальцювання кінців трубок. Фаски - вирубування під зварювання. Фільтри - чищення від іржі й бруду, вивантаження відпрацьованих завантажувальних матеріалів. Штуцера - очищення отвору для променів іонітних фільтрів.