Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер з ремонту вторинної комутації та зв'язку 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера з ремонту вторинної комутації та зв'язку 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи напівпровідникової техніки в межах виконуваної роботи; види пошкоджень в електротехнічних установках; умови селективності роботи захисних пристроїв; принципові схеми керування і сигналізації вимикачів з дистанційним приводом; класифікацію трансформаторів напруги за допустимими похибками; принцип передачі і прийому інформації по лініях електропередачі, по багатоканальних системах; апаратуру для перевірки захисту, принцип дії систем регулювання активної потужності, напруги, збудження; навички практичного надання першої допомоги постраждалим від нещасних випадків, у тому числі способи штучного дихання і зовнішнього масажу серця.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи середньої складності з ремонту й технічного обслуговування високочастотних систем РЗА, ущільнення і телемеханіки, релейних комутаторів і простого штативного устаткування кабельних кіл, телеавтоматики. Проводить електричні перевірки диспетчерського устаткування і апаратури вторинної комутації. Ремонтує і регулює реле середньої складності. Виконує роботи з технічного обслуговування і ремонту комплектних випробувальних пристроїв для перевірки захисту й схем телеавтоматики, пристроїв електромагнітної і електромеханічної блоківок, перевіряє і складає шафи, пульти, й панелі релейного захисту середньої складності за принциповими і монтажними схемами.

Приклади робіт
Вимикачі - ревізія і регулювання механізмів приводу. Захисти газові - перевірка дії на вимкнення. Кабелі контрольно-сигнальні - нанесення захисних покриттів марки ІК на гуму відкритих кінців. Приводи електромагнітні, реле часу електромеханічні та електронні - виявлення і усунення несправностей. Прилади звукової і світлової сигналізації - підбір, установлення і перевірка. Пристрої контролю ізоляції мережі оперативного постійного струму - монтаж, перевірка. Реле напруги, реле струму електромеханічні та електронні - настроювання. Реле схем телеавтоматики - ревізія та регулювання. Трансформатори струму - зняття характеристик намагнічування, визначення полярності виводів, визначення коефіцієнта трансформації.