Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Сортувальник напівфабрикатів та виробів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією сортувальника напівфабрикатів та виробів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги державних стандартів до якості виробів; способи визначення якості та сортності виробів за зовнішнім виглядом; порядок обліку придатних виробів і браку.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сортує вироби звичайної та середньої складності конфігурації. Сортує та пакує високоглиноземисті вироби та трубки. Розвантажує випалені вироби з вагонеток або транспортерів поштучним розсортуванням їх за зовнішніми ознаками. Підкочує навантажені вагони до місця розвантаження і відкочує порожні. Підносить піддони до місць вивантаження. Визначає марки, сорти та класи виробів, очищає їх від піску та укладає в штабелі або на піддони.