Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Садчик у печі та на тунельні вагони 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією садчика у печі та на тунельні вагони 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила технічної експлуатації печей вентиляторів, садочних маніпуляторів; режим випалу виробів; технологічні схеми садки виробів різноманітної конфігурації; засоби та методи садки виробів, що дозволяють уникнути їх падінь, скривлень і перекосів, схеми садки динасових і графітомістких виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Саджає шамотні, магнезіальні, доломитові, динасові та графітомісткі вироби, капселі з виробами 3 високовогнетривких окислів у періодичні, газокамерні та кільцеві печі згідно з технологічною схемою садки. Пересипає ряди виробів піском під час садки. Контролює вологість та якість виробів за зовнішніми ознаками. Керує роботою з садки виробів у печі та веде облік посадженої в камеру продукції. Керує садочним маніпулятором. Виконує ремонт устаткування, що обслуговується.