Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Формувальник вогнетривких виробів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією формувальника вогнетривких виробів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила технічної експлуатації пневматичного молотка і механічного вібраційного верстата; склад і властивості різних формувальних мас і суспензій; способи їх виготовлення та вимоги до них; прийоми оправлення виробів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Формує ручним способом або хвостовим молотком динасові, магнезитові та шамотні вироби, які мають на поверхні виступи, поглиблення, виїмки, гострі кути; карбідокремнієві стрижні на механічному вібраційному верстаті та виливає гіпсові форми. Трамбує заготовки в спеціальні форми за допомогою пневматичного молотка. Формує смолопекові заготовки. Виготовляє вироби простої форми з високовогнетривких окислів методом лиття суспензії в гіпсові форми ручним способом. Оправляє відлиті вироби, готує суспензії. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.