Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Сортувальник напівфабрикатів та виробів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації інструментів, що використовуються, шаблонів і пристроїв; вимоги до якості сирця.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сортує поштучно сирець за сортами та марками з використанням шаблонів і за зовнішнім виглядом. Знімає сирець з вагонетки. Укладає сирець у штабелі, вагони або вагонетки за сортами та марками. Сортує випалений магнезит або доломит, видаляє сторонні домішки, недопал. Відвозить або відносить брак і відходи у відведене місце.