Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оправник вогнетривких виробів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації різального верстата, типи та розміри капілярних трубок, вимоги державних стандартів до якості виробів, способи оправлення та обмазування виробів із сирцю, порядок укладання сирцю в сушарки або штабелі, основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Оправляє та усуває дефекти на поверхні сирцю та виробів простої та середньої складності конфігурації. Розрізає капілярні трубки на різальному верстаті. Обмазує сирець. Готує маси та розчини для оправлення та обмазування. Відбирає та транспортує до робочого місця вироби та сировину, що підлягають виправленню. Відносить або відвозить виправлені вироби і укладає їх у штабелі, на піддони, сирець - у сушарки. Обслуговує різальний верстат, виявляє та усуває несправності в його роботі, бере участь у ремонті.