Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Сортувальник-складальник брухту та відходів металу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Короткострокове виробниче навчання або інструктаж. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сортувальника-складальника брухту та відходів металу 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: діючі стандарти на брухт і відходи (як вторинну сировину) чорних і кольорових металів; характерні відзначні зовнішні ознаки найбільш розповсюджених деталей із чорних і кольорових металів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сортує та складує брухт і відходи чорних і кольорових металів за видами, групами, марками сплавів і сортами згідно з діючими стандартами та інструкціями. Розбирає та сортує флюси та кокс за зовнішнім виглядом і марками. Видаляє вибухонебезпечний брухт і неметалеві предмети. Готує суднові об'єкти до оброблення. Вибирає, обробляє та сортує метал із шлаку з завантаженням на транспорт.