Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пресувальник вогнетривких виробів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією пресувальника вогнетривких виробів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес пресування; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; причини виникнення браку та способи його усунення; види способів пресування, характерні особливості; способи підналагодження устаткування, що обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пресує вироби напівсухим способом на механічних та гідравлічних пресах зусиллям понад 150 тс до 1000 тс і фрикційних пресах. Пресує вироби із високовогнетривких окислів на пресах різних систем та конструкцій. Веде напівсухе віброформування заготовок карбідокремнієвих електронагрівачів. Веде холодне пресування брикету та гаряче пресування заготовок карбідокремнієвих електронагрівачів пластичним способом. Пресує легковагові вироби. Допресовує пластичним способом воронки, стопорні та ливникові трубки, зірочки та інші складні фасонні вироби. Пресує заготовки та вироби на пресах різних систем пластичним способом з продуктивністю понад 40 т за зміну. Обслуговує фільтр-преси. Веде гаряче пресування заготовок карбідокремнієвих електронагрівачів пластичним способом на автоматичних лініях під керівництвом пресувальника вищої кваліфікації. Готує прес до роботи. Керує пресом, регулює подавання в прес шихти або маси. Укладає заготовки в форми та знімає сирець. Контролює наповнення форм, вологість, густину, розміри та якість виробів, що пресуються. Замінює пуансони, виправляє розміри.