Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пресувальник вогнетривких виробів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією пресувальника вогнетривких виробів 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію пресування особливо складних виробів; будову пресів різних систем та конструкцій, устаткування автоматичних ліній; способи та порядок налагоджування устаткування автоматичних ліній і пресів; технічні умови та вимоги до якості готової продукції, напівфабрикатів та сирця; основи хімії, фізики, електротехніки, гідравліки в обсязі програми виробничо-технічного навчання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Пресує вироби напівсухим способом на гідравлічних та механічних пресах зусиллям 1000 тс та більше або на фрикційних пресах з виконанням робіт з налагодження і регулювання преса. Пресує напівсухим способом зірочки та пробки з гвинтовою нарізкою, воронки, стакани і особливо складні вогнетривкі вироби. Виконує гаряче пресування заготовок карбідокремнієвих електронагрівачів пластичним способом на автоматичних лініях. Виконує ремонт устаткування, що обслуговується.