Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Різальник холодного металу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією різальника холодного металу 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила підналагодження та технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; вимоги державних стандартів, що ставляться до поверхні металу; види дефектів на поверхні металу та методи їх усунення; електричні схеми керування агрегатів різання; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розрізає середньосортний, великосортний та листовий метал різних марок, перерізів і профілів на пресах, пилах і ножицях; відрізає кромки листів та пакетів вагою до 15 кг на гільотинних ножицях і розрізає їх на мірні довжини. Вирізає проби для лабораторних випробувань із листів груболистової сталі вагою до 15 кг на гільотинних ножицях у разі задавання листів ручним способом. Розрізає рулони стрічок на дискових ножицях у разі швидкості руху стрічки до 3 м/с. Проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах високолегованих і прецизійних марок сталі і сплавів на дискових ножицях під час одночасного різання до чотирьох стрічок. Відрізає під керівництвом різальника вищої кваліфікації кромки листів і пакетів вагою понад 15 кг на гільйотинних ножицях і розрізає їх на мірні довжини; вирізає проби для лабораторних випробувань з листів груболистової сталі вагою понад 15 кг на гільотинних ножицях у разі задавання листів ручним способом; розрізає стрічки в рулонах на дискових ножицях під час швидкості руху стрічки більше 3 м/с; виконує поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах на дискових і летючих ножицях оброблювального агрегату у разі швидкості руху штаби до 2 м/с; розрізає листовий метал на мірні за шириною довжини на дискових ножицях агрегату розпуску рулонів у разі швидкості руху штаби до 3 м/с; проводить поздовжнє та поперечне різання листового металу в рулонах високолегованих і прецизійних марок сталі і сплавів на дискових ножицях у разі одночасного різання більше 4 стрічок. Керує в процесі різання ножицями, пилами, пресами та іншими механізмами агрегатів різання. Замінює ножі, налагоджує ножиці, пили, преси, тягнучі ролики, пакетувальні пристрої правильної машини та інші вузли агрегатів різання. Стежить за якістю різання та проводить періодичні вимірювання порізаного металу. Веде облік та зважування металу. Бере участь у прийманні агрегатів, що обслуговуються, після їх ремонтів. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.