Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Різальник гарячого металу 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією різальника гарячого металу 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: процес різання металу на ножицях та пилах; будову та правила технічної експлуатації різних типів пил, ножиць, спеціальних і універсальних пристроїв, контрольно-вимірювальних приладів; систему допусків на різання металу; марки металу, що застосовується для різання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розрізає гарячий метал на пресових ножицях з паралельними ножами зусиллям 800 тс та більше, на летючих і гільотинних ножицях безперервних листових і заготовочних станів; розрізає рейки, балки та сортовий прокат на полозкових або маятникових пилах; розрізає листи товщиною 4 мм та більше на гільотинних і дискових ножицях. Розрізає сортовий прокат широкого сортаменту на пресових ножицях.