Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Слюсар системи випарного охолодження 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією слюсаря системи випарного охолодження 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес в доменних, мартенівських, прокатних цехах; будову доменних, мартенівських та нагрівальних печей; двованних сталеплавильних агрегатів; будову та правила технічної експлуатації установки випарного охолодження і зв'язаного з нею механічного устаткування, котельних агрегатів; фізичні параметри установок; будову, характеристику, методи розбирання та налагодження живильних приладів, замкової арматури та насосів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Утримує в робочому стані установки випарного охолодження печей у доменних, мартенівських та прокатних цехах. Обслуговує установки випарного охолодження методичних нагрівальних печей з товкачами продуктивністю 260 т за годину та більше, нагрівальних печей з крокуючими балками продуктивністю 350 т за годину та більше, доменних печей об'ємом до 2000 куб.м, мартенівських печей ємкістю до 500 т. Обслуговує установки випарного охолодження доменних печей об'ємом 2000 куб.м та більше, мартенівських печей ємкістю 500 т та більше, двованних сталеплавильних агрегатів під керівництвом слюсара вищої кваліфікації. Перевіряє стан частин устаткування металургійних агрегатів, що охолоджуються: холодильників, їх опорних виступів, термосифонів, повітряних фурменних приладів доменних печей, клапанів повітронагрівачів, кесонів, фурм, підп'ятникових балок, рам та паралелей завалювальних вікон, захисних трубчатих екранів і інше. Включає зовнішнє охолодження кожуха печі, розпару, заплечиків та горна у разі підвищення температури кожуха доменної печі вище установленої. Здійснює пошук прогорілих трубок холодильників доменних печей та деталей клапанів повітронагрівачів. Проводить поточний ремонт устаткування установки.