Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Нагрівальник металу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта або одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу нагрівання металу та труб; принцип роботи пристроїв, що обслуговуються, та їх механізмів; види та властивості вогнетривких матеріалів, що застосовуються для кладки печей і заправлення подин; правила догляду за подиною; методи ведення вогнетривкої кладки печі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес нагрівання заготовок для прокатки вил. Бере участь у процесі нагрівання зливків і заготовок, заготовок для виробництва оправок, труб (для паяння) в нагрівальних пристроях. Бере участь у кантуванні та видачі металу з нагрівальних пристроїв прокатних і трубних станів. Керує штовхачами, підйомними столами, приймальними та відвідними рольгангами. Стежить за станом шлакової льотки, наявністю візків та коробок для шлаку. Подає заправні матеріали та інструменти. Прибирає окалину та шлак, замінює шлакові коробки. Бере участь у посадці металу в печі, очищенні, заправленні та ремонтах печей, заміні кернів на кліщових кранах, заміні кришок або засувок на вікнах нагрівальних пристроїв. Виявляє та усуває несправності в роботі устаткування, що обслуговується.