Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Посадчик металу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією посадчика металу 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію нагрівання металу; будову устаткування, що обслуговується; види поверхневих дефектів металу; вимоги до якості нагрівання зливків та заготовок різних марок; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Подає та саджає метал в нагрівальні пристрої безперервних листових, сортопрокатних, дротових і штрипсових станів під час нагрівання до 20 марок сталі, універсальних станів з продуктивністю до 50 т за годину. Саджає метал в нагрівальні пристрої безперервних листових, сортопрокатних, дротових та штрипсових станів, безперервних трубопрокатних станів, лінійних сортопрокатних та листопрокатних станів під час нагрівання 20 і більше марок сталі під керівництвом посадчика вищої кваліфікації. Перевіряє якість зливків або заготовок, що надходять до нагрівальних пристроїв. Підбирає метал для посадки його в піч по плавках, марках та вазі зливків і заготовок. Подає команди машиністу крана про порядок посадки та видавання зливків. Стежить за роботою транспортерів, штовхачів та інших механізмів посадки металу.