Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Правильник прокату й труб 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи процесу виправлення металу та труб; знання про будову агрегатів для правлення листів та стрічки, рейкових накладок і бандажів; розміри та профілі металу, що направляється на виправлення; правила подавання металу на виправлення.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у виправленні стрічки та листів на правильному стані, вальцях або машині, у правці на пресі рейкових накладок. Править оцинковані листи на правильній машині, сортує їх та передає неякісні оцинковані листи на переоцинковку. Керує пресом для виправлення бандажів. Подає метал під виправлення, кантує його та прибирає після виправлення. Бере участь в налагодженні правильних агрегатів та заміні правильних інструментів. Змащує вузли тертя правильних агрегатів. Прибирає окалину.