Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Посадчик металу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основи технологічного процесу нагрівання металу, принцип роботи печей, що обслуговуються, та устаткування завантажувальних механізмів; методи догляду за подиною та види заправних матеріалів, що застосовуються під час нагрівання металу; сортамент та марки металу, що підлягає нагріванню; методи складування та правила маркування металу; методи поплавочної та помарочної посадки металу в печі; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Подає та саджає метал в нагрівальні пристрої прокатних і трубопрокатних станів та трубопрофільних пресів за допомогою кранів, товкачів, рольгангів, шлеперів, завантажувальних механізмів та ручним способом. Подає та саджає метал в нагрівальні пристрої безперервних листових, сортопрокатних, дротових та штрипсових станів, лінійних сортопрокатних та листопрокатних станів під час нагрівання до 20 марок сталі під керівництвом посадчика вищої кваліфікації. Стежить за правильним просуванням зливків та заготовок в печах. Кантує метал на підвідних рольгангах у разі посадки та відокремлення однієї плавки від іншої. Подає і саджає колеса в нагрівальні печі або колодязі самовідпуску. Бере участь в ремонті печей, очищенні та заправленні подини, прибиранні шлаку. Веде облік кількості посадженого в печі металу.