Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оброблювач поверхневих дефектів металу 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оброблювача поверхневих дефектів металу 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування, що обслуговується; сортамент, марки, вагу та профілі металу, що зачищується; види поверхневих дефектів металу і особливості їх залягання; фізичні властивості металу з якісних марок сталі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розмічає та видаляє поверхневі дефекти металу на сталі якісних марок методами вогневого зачищення у разі вогневого зачищення високолегованої сталі та сплавів. Розмічає та видаляє поверхневі дефекти металу на зливках, заготовках і слябах якісних марок сталі, груболистового прокату, великосортного та сортового прокату легованої сталі методом пневматичної вирубки. Здає метал відділу технічного контролю. Налагоджує устаткування, що обслуговується.