Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оброблювач поверхневих дефектів металу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оброблювача поверхневих дефектів металу 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: сортамент, марки, вагу та профілі металу, що зачитується; будову обладнання, що обслуговується; види, особливості залягання поверхневих дефектів металу; геометрію пневматичного зубила; вимоги державних стандартів до чистоти поверхні металу; допуски на глибину видалення дефектів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розмічає та видаляє поверхневі дефекти металу на зливках, слябах, блюмах, заготовках, трубах і сортовому прокаті методами пневматичної вирубки, вогневого та наждачного зачищення за допомогою пневматичних молотків, газових різаків, підвісних і наземних наждачних верстатів. Зачищує дефекти радіальним способом з замірюванням несиметричності зрізу індикатором годинникового типу. Видаляє поверхневі дефекти металу на механізованій лінії зачищення. Очищує та кантує метал. Керує завантажувальними шлеперами, пересувним столом, лещатами для затискування заготовок, супортом з закріпленим абразивним кругом та розвантажувальним пристроєм. Здає метал відділу технічного контролю. Замінює абразивні круги. Налагоджує наждачні верстати, пневматичні молотки, газові різаки та усуває несправності в їхній роботі. Загострює пневматичні зубила.