Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор обдирних верстатів 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи верстата, що обслуговується; способи центрування зливків і заготовок різних форм та розмірів; геометрію різального інструменту; вимоги державних стандартів до чистоти поверхні металу; види, властивості та якість мастильних матеріалів, що застосовуються в роботі, і охолоджувальних емульсій; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Центрує торці зливків та заготовок на обдирних верстатах під час видалення поверхневих дефектів металу на зливках, трубній та сортовій заготовках. Бере участь в подаванні металу на верстат. Загострює та заправляє різальний інструмент. Видаляє на дрібних заготовках і сутунках поверхневі дефекти металу методом суцільного обдирання на токарних або стругальних верстатах. Підбирає режим обдирання залежно від марки сталі. Очищує та змащує верстат і бере участь в його ремонтах.