Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оброблювач поверхневих дефектів металу 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оброблювача поверхневих дефектів металу 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: види поверхневих дефектів металу, принцип роботи газових різаків, пневматичним машинок, стаціонарних верстатів; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Видаляє поверхневі дефекти металу під час зачищення прокату і труб ручними переносними наждачними точилами і пневматичними машинками, під час зачищення дрібносортного прокату на стаціонарних верстатах. Регулює швидкість руху механізмів верстата відповідно до встановленого режиму. Розкладає заготовки для огляду та наждачного зачищення, кантує їх за допомогою кантувальних пристроїв або вручну. Підключає різаки до газопроводу для подавання газу та кисню. Очищує метал від шлаку та окалини. Здає метал відділу технічного контролю. Підбирає, підносить та заготовляє інструмент. Виявляє та усуває несправності в роботі ручних переносних наждачних точил, пневматичних машинок, стаціонарних верстатів та іншого устаткування.