Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор обдирних верстатів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією оператора обдирних верстатів 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила технічної експлуатації верстата, що обслуговується; види поверхневих дефектів металу, особливості їх залягання та методи видалення; режими обдирання зливків та заготовок різних марок сталі; сортамент зливків та заготовок, що підлягають зачищенню; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Видаляє поверхневі дефекти металу на зливках, слябах, трубній і сортовій заготовках усіх марок сталі та сплавів методом суцільного та спірального обдирання на верстатах різних типів і конструкцій. Підбирає режими обдирання залежно від марок сталі, профілю та методу обдирання. Стежить за чистотою поверхні металу, що підлягає обдиранню. Керує підвідними рольгангами, скидачами, завантажувальними і розвантажувальними пристроями. Установлює зливки і заготовки на верстат. Замінює, загострює та заправляє різальний інструмент. Налагоджує верстат. Виявляє і усуває несправності в роботі верстата, що обслуговується.