* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Терміст прокату й труб 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією терміста прокату й труб 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологію термічної обробки металу та труб; будову та правила технічної експлуатації камерних, ковпакових, тунельних, безперервних гартівних, безперервних прохідних, ізотермічних, прохідних багатониткових та інших печей, установок електроконтактного нагріву, допоміжного устаткування, контрольно-вимірювальних приладів, автоматики, захисних пристроїв; призначення термічної обробки металу та труб; структуру та властивості металу до і після термічної обробки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процеси термічної обробки: нагрівання, відпал, ізотермічну витримку, відпускання, нормалізацію зливків, слябів, поковок, прокату, труб та балонів у печах, термічну обробку труб на установках електроконтактного нагрівання. Веде процес відпалу груболистового і тонколистового прокату, сортового прокату якісних марок сталі, жерсті в камерних та тунельних печах з вагою садки до 15 т. Веде під керівництвом терміста вищої кваліфікації процеси: відпал тонколистового прокату з якісних марок сталі в камерних та тунельних печах; відпал сортового, листового та рулонного прокату в ковпакових печах з вагою садки від 30 до 60 т; відпал груболистового та тонколистового прокату, сортового прокату якісних марок сталі, жерсті в камерних та тунельних печах з вагою садки понад 15 т; відпал сортового прокату широкого сортаменту з якісних марок сталі в камерних печах з вагою садки більше 35 т; відпал груболистового прокату широкого сортаменту з легованої сталі в камерних печах з вагою садки до 35 т; відпал бандажів, каліброваної сталі, зливків та слябів з високолегованих марок сталі; нагрівання та загартування штаби нержавіючої сталі в безперервних гартувальних печах; нормалізації та загартування листів з якісних марок сталі в безперервних прохідних печах; нагрівання листового прокату, колес та бандажів для загартування та відпускання, витримки рейок та колес в ізотермічних печах; термічної обробки (відпалу, відпускання, нормалізації) труб різних марок сталі та сплавів в прохідних багатониткових, вакуумних, секційних і ковпакових печах, в печах з сітчастим і викатним подом із захисною атмосферою та на установках струму високої частоти. Підбирає метал за плавками, марками, групами, замовленнями. Стежить за тепловим режимом печей, газовим середовищем, нагріванням та охолодженням металу і труб, за справним станом печей, муфелів, стендів і всієї апаратури печей. Регулює температурний режим печей. Стежить за приладами, що регулюють подавання електроенергії, газу та повітря. Завантажує та розвантажує печі, переносить ковпаки, знімає муфелі. Включає та виключає печі. Встановлює режим нагрівання та відпалу металу залежно від сортаменту та марок сталі. Регулює режим нагрівання та охолодження металу в камерах і зонах печей. Стежить за правильним укладанням, вивантаженням, клеймуванням та маркуванням термообробленого металу. Включає та відключає газ та електричний струм. Налагоджує газові пальники та регулює подавання газу і повітря. Стежить за напругою струму в електропечах, витратами та тиском захисного і опалювального газів і повним згорянням останнього в камерах спалювання, справним станом печей, контрольно-вимірювальної апаратури і допоміжного устаткування. Включає та виключає вакуумні насоси та затвори на печах. Визначає надходження повітря в вакуумну систему та усуває його надходження. Передає метал на обробку та випробування.