Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Сортувальник-здавальник металу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією сортувальника-здавальника металу 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: правила сортування металу; вимоги державних стандартів, що ставляться до металу під час сортування; вантажопідйомність кранів та пристроїв.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Приймає, сортує труби перемінного перерізу, труби на дільницях з широким та складним сортаментом, профілі трубопрофільних пресів, великовагові рейки, колеса та бандажі, широкого сортаменту сортовий та груболистовий прокат після двох та більше видів обробки, холоднокатану стрічку в рулонах, якісні марки сталі з широким сортаментом металу та профілерозмірів. Сортує та ув'язує бунти дроту в потоці дротових станів. Сортує феросплави в безперервному вантажопотоці або при широкому сортаменті їх. Сортує та клеймує балони. Складує та здає готову продукцію. Перевіряє якість вилучення поверхневих дефектів металу, виявляє та видаляє дефекти, відбирає брак.