Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Терміст прокату й труб 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією терміста прокату й труб 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес термічної обробки металу та труб; технологічну схему та способи регулювання процесу термічної обробки металу і труб; будову, принцип роботи та правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується; правила вибору режиму термічної обробки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес відпалу сортового, листового та рулонного прокату в ковпакових печах з вагою садки до 30 т; відпалу груболистового та тонколистового прокату, сортового прокату якісних марок сталі, жерсті в камерних і тунельних печах з вагою садки понад 15 т; відпалу тонколистового прокату з якісних марок сталі в камерних і тунельних печах; відпалу груболистового прокату широкого сортаменту з легованої сталі або сортового прокату широкого сортаменту з якісних марок сталі в камерних печах з вагою садки до 35 т; відпалу бандажів, каліброваної сталі, зливків та слябів з високолегованих марок сталі. Веде процеси нормалізації та загартування листів з якісних марок сталі в безперервних прохідних печах; термічної обробки (відпалу, відпуску, нормалізації) труб різних марок сталі і сплавів в прохідних багатониткових, вакуумних, секційних і ковпакових печах, у печах з сітчастим та викатним подом із захисною атмосферою і на установках струму високої частоти; нагріву листового прокату, колес та бандажів для гартування і відпуску; витримки рейок та колес в ізотермічних печах; відпуску та правки вил. Веде під керівництвом терміста вищої кваліфікації процеси відпалу сортового, листового і рулонного прокату в ковпакових печах з вагою садки понад 60 т; відпалу прокату та труб в вакуумних і вакуумно-водневих печах; відпалу штаби тонколистової сталі в безперервних печах; відпалу груболистового прокату широкого сортаменту з легованої сталі в камерних печах з вагою садки понад 35 т; відпалу труб надглибокого буріння; нагріву колес для гартування в кільцевих печах; нагріву рейок після об'ємного гартування в відпускних печах; нагріву труб в нормалізаційних печах; термічної обробки (відпалу, відпуску, нормалізації) труб різних марок сталі та сплавів в секційних, газових і електричних, прохідних роликових печах, нормалізаційних і камерних печах; нормалізації та гартування балонів; ізотермічної витримки та відпуску колес у конвеєрних печах; витримки рейок та металу спеціального призначення в ізотермічних печах у гарячому потоці виробництва, відпалу і регламентованого охолодження заготовок, розлитих на машинах безперервного лиття.