Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Терміст прокату й труб 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні поняття про термічну обробку металу та труб; принцип роботи термічних печей та установок, що обслуговуються; газові та повітряні комунікації; схему розміщення термопар; склад та властивості опалювального та захисного газів; правила роботи в газонебезпечних місцях; правила завантаження металу в печі та розвантаження їх; сортамент та основні фізичні властивості металу та труб, що підлягають термічній обробці; правила користування приладами для вимірювання температури і твердості металу; рецептуру та способи приготування вогнетривкої маси для обмазування печей.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде під керівництвом терміста вищої кваліфікації процеси термічної обробки: нагрівання, відпал, ізотермічну витримку, відпускання, нормалізацію зливків, слябів, поковок, прокату, труб та балонів у печах; термічну обробку труб на установках електроконтактного нагрівання; відпал сортового, листового та рулонного прокату в ковпакових печах з вагою садки до 30 т; відпал груболистового та тонколистового прокату, сортового прокату якісних марок сталі, жерсті в камерних та тунельних печах з вагою садки до 15 т; відпал сортового прокату широкого сортаменту з якісних марок сталі в камерних печах з вагою садки до 35 т. Готує, пакетує, кантує та завантажує метал і труби на піддони, стенди, візки і платформи. Бере участь у завантаженні та розвантаженні печей, переносі ковпаків. Накриває метал коробами або муфелями, продуває метал під муфелями захисним газом, відключає та підключає гнучкі шланги. Ущільнює кришки печей. Бере участь у керуванні механізмами завантаження, розвантаження та видачі металу з печей. Готує вогнетривку масу та обмазує нею печі. Очищує піддони, стенди. Відбирає проби, клеймує та маркує метал і труби. Веде облік завантаження і термічної обробки металу і труб. Бере участь в ремонті печі та її устаткування.