Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Терміст прокату й труб 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією терміста прокату й труб 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес термічної обробки металу та труб; технологічну схему та способи регулювання процесу термічної обробки металу і труб; будову, принцип роботи, правила технічної експлуатації, конструктивні особливості та електричні схеми камерних, ковпакових, кільцевих, відпускних, нормалізаційних, безперервних гартівних, секційних, газових і електричних прохідних роликових, безперервних баштових і інших печей, допоміжного устаткування; правила вибору оптимального режиму термічної обробки металу та труб; зміни в структурі металу, що виникають під час термообробки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес відпалу сортового, листового та рулонного прокату в ковпакових печах з вагою садки від 30 до 60 т, відпалу груболистового прокату широкого сортаменту з легованої сталі або сортового прокату широкого сортаменту з якісних марок сталі в камерних печах з вагою садки понад 35 т; нагріву колес для загартування в кільцевих печах; нагрівання рейок після об'ємного загартування у відпускних печах; нагріву та загартування штаби нержавіючої сталі в безперервних гартівних печах; нагріву труб в нормалізаційних печах. Веде процес термічної обробки (відпалу, відпуску, нормалізації) труб різних марок сталі та сплавів у секційних, газових і електричних прохідних роликових печах, у нормалізаційних та камерних печах; нормалізації та загартування балонів; ізотермічної витримки та відпуску колес у конвеєрних печах; витримки рейок та металу спеціального призначення в ізотермічних печах в гарячому потоці виробництва, відпалу і регламентованого охолодження заготовок, розлитих на машинах безперервного лиття. Веде процес відпалу штаби тонколистової сталі в безперервних баштових печах; відпалу прокату на агрегатах з термостійким покриттям, що вмонтовані в лінію безперервного відпалу, протифлокенної обробки сортового прокату відповідального призначення з якісних марок сталі в тунельній печі під керівництвом терміста вищої кваліфікації.