Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування агрегатами об'ємного гартування рейок 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора поста керування агрегатами об'ємного гартування рейок 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування агрегату об'ємного гартування рейок, маслоочищувальної та промивної установок, механізмів гідравлічного приводу; послідовність відкривання засувок на трубопроводах під час заправлення та пуску масел із гартівного агрегату; методи переведення керування машинами та механізмами з автоматичного режиму на ручний та навпаки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес об'ємного гартування рейок з поста керування за заданим режимом. Керує механізмами гартівного агрегату та роликоправильної машини гарячого правлення, подавальними та видавальними роликами, штовхачами і виштовхувачами рейок, скребковим транспортером та елеватором, напрямними пристроями та маніпуляторами гартівного агрегату. Включає насоси та засувки промивної та маслоочищувальної установки. Вибирає режим роботи з керування механізмами нагрівальної печі, роликоправильної машини та гартівного агрегату відповідно до заданого режиму гартування. Регулює температуру видачі нагрітих рейок із гартівної печі та стежить за температурою масла в гартівному агрегаті. Під час роботи в автоматичному режимі керування - стежить за послідовністю роботи механізмів та показаннями світлової сигналізації. Бере участь у перевалках та заміні бандажів роликоправильної машини, в ремонтах устаткування гартівного агрегату та його механізмів.