Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор обдирних верстатів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора обдирних верстатів 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: основи процесу калібрування металу; геометрію загострення та доводки; правила термообробки нормального та спеціального різального інструменту; властивості вуглецевих та легованих марок сталі.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Видаляє поверхневі дефекти металу в мотках методом обдирання з попередньою правкою та профілювальним калібруванням. Керує розмотувальним та калібрувальним пристроєм, приводами горизонтального та вертикального барабанів і механізмами обертання різцевої головки. Обдирає трубну заготовку на безцентрово-обдирних верстатах. Перевіряє, налагоджує та забезпечує справний стан устаткування, що обслуговується.