Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора поста керування 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: кінематичні та електричні схеми та схеми керування автоматичною лінією; сортамент, марки сталі і допуски на метал, що підлягає прокатуванню; причини несправностей в роботі устаткування; параметри шорсткості поверхні сталевих пластин та штабів (класи чистоти обробки).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує пульт на особливо складних постах керування, які впливають на темп роботи та продуктивність агрегатів. Керує з пульта пилами гарячого різання на блюмінгах з продуктивністю понад 500 т за годину прокату по всаду, на безперервних трубопрокатних установках, на рейко-балочних і великосортних станах під час керування автоматичним циклом роботи чистової кліті стана. Керує з пульта збірником рулонів, витяжним пристроєм, стикозварювальним агрегатом, дробометальною камерою, волочильним станом, правильними машинами, летючими ножицями і подавальним пристроєм автоматичної лінії калібрування металу. Керує з головних постів агрегатом перфорації сталевої стрічки, безперервними лініями з виробництва металопласту і шліфування поверхні сталевих пластин і штабів безперервною абразивною стрічкою. Керує роботою операторів постів керування окремими агрегатами і механізмами автоматичної лінії калібрування металу, безперервних ліній з виробництва металопласту і з шліфування поверхні сталевих пластин та штабів безперервною абразивною стрічкою.