Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора поста керування 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила експлуатації автоматичної лінії; технологічний процес виробництва на дільниці, що обслуговується; принцип роботи автоматики та блокування; технологічні режими роботи лінії та її окремих агрегатів і механізмів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує пульт на складних постах керування, що впливають на темп роботи та продуктивність агрегатів. Керує з пульта летючими ножицями на безперервних станах; дисковими ножицями на агрегатах розпускання рулонів; механізмами прийому гарячого металу з клеймуванням та здвоюванням на блюмінгах, великосортних і рейкобалочних станах; стикозварювальними машинами на профілевигинальних агрегатах; машиною з сортування прокату; ножицями гарячого різання на блюмінгах і слябінгах; пилами гарячого різання на рейкобалочних та великосортних станах; пилами гарячого різання на блюмінгах з продуктивністю до 500 т за годину прокату по всаду; агрегатом миття полірованого листа та нанесення покриття з захисною плівкою та іншими механізмами. Керує з пульта окремими агрегатами та механізмами автоматичної лінії калібрування металу, окремими агрегатами безперервної лінії з виробництва металопласту та з шліфування поверхні сталевих пластин та штабів безперервною абразивною стрічкою.