Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Оператор поста керування 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи механізмів, що обслуговуються; систему, періодичність та місця змащування; види, склад та властивості мастильних матеріалів; схеми керування устаткуванням, що обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує пульт на нескладних постах керування, що безпосередньо не впливають на темп роботи і продуктивність агрегатів. Керує з пульта штовхачами та виштовхувачами металу із нагрівальних пристроїв, рольгангами під час подавання та посадки металу, рольгангами з транспортування та укладання металу на дільницях обробки та іншими механізмами на подаванні, переміщенні, кантуванні, правленні, різанні, зачищенні, сортуванні, прибиранні та транспортуванні гарячого та холодного металу. Пускає, зупиняє та регулює швидкості руху механізмів. Перевіряє та забезпечує справний стан механізмів, що обслуговуються. Очищує та змащує устаткування, бере участь у його ремонті.