Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Прибиральник відходів металургійного виробництва 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією прибиральника відходів металургійного виробництва 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: вигляд та властивості окалини; розміщення тунелів та інших місць скупчення окалини; схему подавання води для змивання окалини; вимоги до окалини, яка відвантажується; будову газопроводів, пилоуловлювачів, колошника та його устаткування; методи зволоження пилу в умовах значної загазованості.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Прибирає ручним способом окалину з тунелів під прокатними станами, підйомними столами, рольгангами та на інших місцях її скупчення. Вивантажує окалину з відстійників та завантажує її в вагони. Стежить за змиванням окалини водою та за стіканням води з відстійників. Прибирає шлакові коробки зі зварювальним шлаком та окалиною від нагрівальних печей, кантує та завантажує шлакові короби для випуску шлаку. Очищує шлаковий пил у сталеплавильних цехах. Шурує та випускає пил з пилоуловлювачів доменних печей об'ємом до 930 куб.м у вагони. Керує механізмами відкривання та закривання затворів пилоуловлювачів. Прибирає пил біля затворів пилоуловлювачів та на залізничних коліях під ними. Прибирає колошникову площадку від пилу та залишків шихтових матеріалів і завантажує їх в вагони. Перевіряє тиск газу в пилоуловлювачах та газопроводі перед випуском пилу. Бере участь у ремонті устаткування, що обслуговується.