Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пультівник електроплавильної печі 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: принцип роботи устаткування пульту та пускової апаратури, механізмів підйому, переміщення та опускання електродів; номінальні потужності пічних трансформаторів та допустимі навантаження; призначення застосовуваних контрольно-вимірювальних приладів; запобіжної та аварійної сигналізації; основи електрослюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує з пульта електроживленням трансформатора, генератора та іншого устаткування на електроплавильних печах ємкістю до 10 т. Регулює за командою сталевара або плавильника феросплавів напругу та силу струму в ході плавки. Керує підйомом, переміщенням та опусканням електродів, нахилом печі під час випускання металу. Стежить за показаннями контрольно-вимірювальних приладів запобіжної та аварійної сигналізації. Веде запис фактичного режиму плавки, витрат електричної енергії. Бере участь в ремонтах електроустаткування.