Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Прибиральник гарячого металу 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією прибиральника гарячого металу 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову холодильника, рольгангів та інших механізмів, що обслуговуються; марки та сортамент металу, що прокатується на стані; клеймування та маркування металу; основи слюсарної справи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Подає гарячі зливки, сляби, заготовки від нагрівальних печей до прокатних станів у разі подавання, прибирання, укладання гарячого металу та труб у потоці, що впливає на темп прокатки; прибирає, укладає, кантує та переміщує гарячий прокатаний метал та труби від прокатних станів за допомогою візків, кліщів, крану та інших механізмів і пристроїв. Керує моталками. Стежить за правильним розміщенням штаб на холодильнику прокатних та трубних станів, роботою холодильників і транспортних рольгангів. Відтягує кліщами штаби прокатаного металу з приймальної площадки холодильника на рольганг для подавання їх до пресу різання або від стану до місця укладання. Ув'язує бунти катанки на конвеєрі. Укладає метал у штабелі, сортує метал за профілями та марками. Вирівнює зігнуті кінці прокатаних штаб. Прибирає, переміщує та завантажує кінці гарячого металу і брак. Бере участь у роботі під час перевалки валків та ремонтах стану.