Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Пультівник електроплавильної печі 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією пультівника електроплавильної печі 1 розряду не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову пускової апаратури, механізмів підйому, переміщення та опускання електродів; будову і принцип роботи автоматичного регулятора потужності печі, установки електродугового обігріву прибуткової частини зливків; правила технічної експлуатації устаткування, що обслуговується.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує з пульта електроживленням трансформатора, генератора та іншого устаткування, автоматичним регулятором потужності на електроплавильних печах ємкістю від 10 до 100 т, здійснює контроль за витрачанням електричної енергії, витратами кисню, температурою металу та інших параметрів роботи печі. Керує автоматичною установкою електродугового обігріву прибуткової частини зливків сумарною масою зливків до 100 т з введенням даних у систему автоматичного керування процесом обігріву залежно від марки сталі та розваження зливків.