Категорія - Робітники |  Галузь - Чорна металургія
Інструкція для посади "Терміст прокату й труб 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 40. Чорна металургія", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 18.01.2002 г. N 28. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України. Введен в дію з 1 січня 2002 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією терміста прокату й труб 5 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес термічної обробки металу та труб; технологічну схему та способи регулювання процесу термічної обробки металу і труб; будову, принцип роботи, правила технічної експлуатації, конструктивні особливості та електричні схеми устаткування, що обслуговується; газовий режим печі; правила вибору оптимального режиму термічної обробки металу та труб; зміни в структурі металу, що виникають під час термічної обробки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес відпалу сортового, листового та рулонного прокату в ковпакових печах з вагою садки понад 60 т; протифлокенної обробки сортового прокату відповідального призначення з якісних марок сталі в тунельній печі; відпалу прокату та труб в вакуумних та вакуумно-водневих печах; відпалу штаби тонколистової сталі в безперервних печах; відпалу труб надглибокого буріння. Стежить за нагріванням штаби в камерах нагріву та витримуванням режиму охолодження в камері регульованого охолодження, обдувкою штаби повітрям. Подає воду на кесони в камерах охолодження та повітря в камеру обдування.