Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Намотувальник котушок та секцій електромашин 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією намотувальника котушок та секцій електромашин 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та способи підналагодження намотувальних верстатів; будову спеціальних пристроїв та допоміжних пристроїв; методи стикового та газового зварювання, відпалу та паяння; креслення та припуски на заготовки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Намотує котушки та заготовки секцій середньої складності на намотувальних верстатах. Намотує заготовки секцій статора на коло з одним елементарним провідником у ефективному витку. Намотує одношарові котушки зі стрічкової та шинної міді плиском у одну паралель.

Приклади робіт
Заготовки секцій статора машин - намотування з одночасним ізолюванням та паянням стиків. Котушки регуляторного генератора - намотування. Котушки статорні машин спеціального виконання - намотування.