Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Випробувач проводів та кабелів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова загальна середня освіта або початкова загальна освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача проводів та кабелів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: принцип дії устаткування, яке обслуговує; правила настроювання апарату на потрібну напругу за пробивальною міцністю ізоляції; конструкцію кабелів та проводів, які випробовує; вимоги за Державними стандартами до кабелів, які випробовує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Випробовує ізоляційні проводи та кабелі на електричну міцність струмом високої напруги на апаратах сухого випробовування. Підбирає партії кабелів, які випробовує, за технічними вимогами та Державними стандартами. Установлює віддавальні та приймальні барабани або бухти. Налагоджує гальмові пристрої. Послідовно заправляє проводи та кабелі крізь апарат. Установлює та регулює випробувальну напругу. Фіксує місця пошкодження ізоляції та обривання струмоведучої жили.